sub: http://bit.ly/2staazF

wesprzyj mnie na: https://patronite.pl/nrgeek

I cyk, Pezet – Re-fleksje w 8K i 50fpsach, miejscami kiepsko wyszło ale plik który miałem nie należał do najlepszych. Film zrobiłem hobbystycznie, w przypadku naruszenia zasad YT zostanie on przeze mnie zdjęty. Jeśli właściciele (Pezet, Noon ?) zechcą go wrzucić do siebie, nie ma problemu, podeślę plik, a z mojego kanału on zniknie.

Nie mam 8k? Możliwe że YT jeszcze to mieli, a możliwe że w końcu 8K się nie pojawi i zostanie 4K. Niemniej oryginalny pliczek był wrzucony w 8K50

Full story

W ostatnim AskMe wspominałem o klipach które zgrywałem z VIVY dzięki mojemu nieodżałowanemu tunerowi AverMedia TvPhone 98, wspomniałem, że postawię sobie challenge odkopania tych plików i zobaczenia co z nich ciekawego można wycisnąć. Dalej będą już techniczne rzeczy więc, tutaj możecie zakończyć czytanie jeśli Was nie interesuje.
Faktycznie pliki które mam są kiepskiej jakości ale i tak lepszej niż to co można znaleźć na YT. Na warsztat wziąłem pierwszy klip Pezeta – Re-Fleksje. Pliki zgrywałem w rozdzielczości 384×288 w 25fps oryginalnie przy użyciu codeca Intel Indeo 5.1. Niestety na tamte czasy pliki były ogromne (1 min – 80mb? 😃 ) więc po zrzuceniu surowego pliku który również przenosił wszelkie dziadostwa sygnału analogowego, kompresowałem to do DivXów 5 (h.263) o szalonej przepustowości 950kb/s, wynikiem był pliczek o wielkości 25mb, mało, ale na tamte czasy stykało.
Dlaczego nie zgrywałem lepszych plików? No cóż kompresja w czasie rzeczywistym w tamtym czasie to było niemal Sci-Fi, można było nawet zgrywać w realttimie divxem ale jakość była… w zasadzie to jakości nie było, Intel Indeo zapewniał, że przy 25 fps nie będzie dropów i całkiem rozsądna jakość na ustawieniu quality na 95. Czyli w sumie całkiem już zmasakrowany plik z Indeo masakrowałem dalej DivXem, no ale kto mógł wiedzieć, ja tam się jarałem.
Postanowiłem trochę upłynnić obraz, choć miałem go zgranego w 25fpsach, miejscami mój procek tamtymi czasami nie wyrabiał i tu i tam brakuje kilku ramek, tak czy tak dla upscalera to szalenie ciężki materiał do pracy nawet nie bardzo wiem czy w końcu widać to 50 ramek, ale jak się bawić to się bawić. Tak jak myślałem miejscami wyszła rewelacja miejscami kupsko paskudne, dlaczego?
Ano dlatego, że kiedyś klipy rapowe kręcono zakrętką od musztardy, wszystko było prześwietlone, gubiło ostrość, wszystko prawilnie kręcone w nocy w jakiś ponurych bramach, więc nawet gdybym miał taśmę matkę niewiele by to zmieniło. Upscaler próbował dodawać tu i tam detale i czasami się to udawało całkiem nieźle. Tak czy tak, Re-fleksje Pezeta w końcu przekonwertowałem do 8K.
Czy można by było lepiej? Pewnie tak, problemem jest wytrenowanie sieci neuronowych na takich a nie innych materiałach, ale to już do przemyślenia na kiedy indziej. Stay tuned!

Obrażanie mnie lub bezpodstawne oskarżenia o jakiejkolwiek treści = ban

Podobało się? Daj łapiszona w górę, motywuje mnie to do dalszej pracy. Dzięki!

Zapraszam także do oglądania moich innych filmów.

Ponadto znajdziecie mnie na facebooku gdzie będzie trochę więcej nowych informacji, także śmiało możecie „lajkować” albo i nie 🙂 Wybór należy do Was

Napisz do mnie: nrgeek00@gmail.com
Fejsbuczek: https://bit.ly/2kPiLdZ
Instagram: https://bit.ly/2lUZIz8
Twitter: https://bit.ly/2lZpYbO
Płyta Kamikaze – Ostatni Raz: https://bit.ly/2mma2Ar
Geekowskie koszulki: https://bit.ly/2moeHlt
Twitch: https://bit.ly/2m00dYA
Oficjalna grupa NRGeekowcy: https://bit.ly/2lUra00

Witajcie na kanale NRGeek, znajdziecie tutaj recenzje, opisy sprzętu, pogadanki o latach przeszłych. Mój kontent jest nacelowany głównie na gry: retro, 2D, 3D, strzelanki, horror, przygodówki, fps. W zasadzie gram we wszystko co mi się podoba jak i co mi się nie podoba o czym możecie się dowiedzieć z serii w której omawiam najgorsze, najsłabsze i najgłupsze gry. Poza tym jestem ukierunkowany na fajne gry, nie tylko najnowsze, ale też stare gry które uwielbiam. Czego nie znajdziecie na kanale? Raczej nie ma co liczyć na minecraft, fortnite, league of legends, csgo czy dota, również gameplay nie jest moim ulubionym formatem, Zapraszam do subskrypcji i komentowania filmów które Wam się podobają lub nie – NRGeek